Bajnokok Ligája Review: Bayern – Arsenal

Hasonlóan, mint a kettős-párbajban Real madrid és Napoli között, ebben a párbajban is végül várt a továbbjutó. A német Bayern kétszer gúnyolta meg Arsenal focistáit és mélyítette így a válságot, amelybe az utolsó időkben a londoni egység bejutott.

Eközben az első félidő után a nyitó párbajban úgy nézett ki a dolog, hogy az angol egység tisztességes konkurrense lesz a német bajnoknak. Robben nyitó gólja, amely már a tizeneggyedik percben esett, Arsenal képes volt Sanchez érdemével visszafelelni, amikor a harmincadik percben ez a chilei forvard kiegyenlített. Igen, Bayern volt egyértelműen a jobb egység, de az 1:1 állás az első félidő után határozottan a vendégek számára volt előnyösebb, tekintettel arra, hogy sikerült nekik gólt szerezni az ellenfél pályáján. De a szünet után jött a vihar, amely Arsenal továbbjutásába került. Fokozatosan Lewandowski talált a kapuba, kétszer Alcantara és végül Müller, így a párbaj győzteséről és alapvetően a továbbjutóról is el volt dontve. Az első párbajt tehát Bayern uralta 5:1 eredménnyel.

A visszavágó, amelyet az Emirates stadionján játszották más látványt hozott. Legalábbis az első félidőben. Benne ugyanis a házigazdák az ellenfelüket túljátszották, jobb csapat voltak, sőt, sikerült nekik megszerezni is az első gólt. Természetesen, megfordítani a kedvezőtlen helyzetet, amelyet Arsenal Németországból hozott, lehetetlen volt, de mégis a rajongóit legalább a támadó és merész játékával felvidíthatott. Sajnos, csak addig az időig, míg az 53. percben nem kapott Koscielny nagyon ellentmondásos piros lapot. Ebben a percben Arsenal játéka szétesett. Lewandowski büntetőrúgásból kiegyenlített és a hazai egység az ismét beindult Bayern gépezetét már nem volt képes leállítani. Robben, Costa góljai után és Vidal két gólja után az eredményjelző táblán azonos eredmény világít, mint az első párbajban. Ismét a német egység javára. Ez tehát továbbjutott 10:2 végső gólaránnyal.

Ez a pusztító vereség és a nem meggyőző teljesítmények a bajnokságon ismét kényszerítették a londoni Arsenal rajongóit tiltakozni Wenger edző ellen. Hogy ez a francia edző aláírja-e ezek után a teljesítmények után az új szerződést, eddig ez nagyon bizonytalan.