Bajnokok Ligája Review: Benfica – Dortmund

Bayern mellett Dortmund a következő tovább haladó csapat Németországból. De neki sokkal igényesebb kettős-párbajt kellett lejátszani Benfica Liszabonnal, mint a német bajnoknak.

A két csapat első találkozója nagyon érdekes műsort hozott. Bár a Dortmundi vendégek egyértelműen jobb csapat voltak, az összeges labda tartás 60 százallék felett volt, a párbajt nem voltak képesek megnyerni. Benfica a hazai párbajban megmutatta a kiválóan szervezett védelmét és nem engedte meg az ellenfelének egy gólt sem szerezni. . Ellenkezőleg, a hazai nyitó párbajt megnyerték Mitroglou góljának köszönhetően, aki röviddel az oldalak változása után megszerezte az egyetlen gólt a nyitó párbajban. Dortmund vendégeknek azután hatalmas esélyük volt  büntető rúgás formájában, amelyet végül Aubameyang góllövő eldobott. Ez volt a vendég csapat csúcspontja az erőfeszítésben a gól megszerzéséért, mert az egész idő alatt a játékuk határozottan magasabb szinten volt, mint Benficáé. De ez nem vezetett gólig és az első párbaj tehát 1:0 végeredménnyel végződött a portugál egység javára.

A visszavágó hasonló szellemben játszódott, mint az első párbaj. Azzal a külömbséggel,  hogy hazai pályán ,ár Dortmund az esélyeit képes volt megvalósítani. Azonnal a legelsőt, a negyedik percben Aubemeyang használta ki, és így kiegyenlítette a kettős-párbaj eredményét 1:1-re. Dortmund azonban továbbá is támadott, bár az első félidő végéig már nem sikerült neki gólt szerezni, egyértelműen ő volt a jobb csapat.  A továbbjutó csapatról a kritikus két perc döntött, amikor az 59. percben és azután a 61. percben Pulisic és Aubameyang találtak a kapuba. Ebben a pillanatban már Dortmund kezében volt szilárdan a gyeplő és világos volt, hogy li jut tovább. Aubameyang ezen túlmenően még a párbaj végén hozzáadta a harmadik gólt is égy így hattrickot szerzett magának.

Dortmund ebbena kettős-párbajban határozottan megmutatta a minőségét és türelmét is, amikor az első párbajban elégetett néhány esélyt, nem adta fel, és a második találkozóban döntött a továbbjutásáról. Kiválóan mutatkozott be szintén Aubameyang gólszerző is, aki a visszavágón hattricket szerzett. Dortmundnak az idén igazán nagyon jó minőségű kádere van és a Bajnokok Ligáján igazán magasra juthat.