Bajnokok Ligája Review: PSG – Barcelona

Talán a legérdekesebb kettős-párbaj a találkozó volt PSG és Barcelona között. Az első találkozó után ugyanis úgy nézett ki a dolog, hogy a továbbjutóról már el van döntve, de a második párbajban a kártyák teljesen megfordultak és a másik egység jutott tovább.

Az első párbaj a párizsi Princes Parkban egyértelműen a hazai csapat rendezésében zajlott. Ezek a vendégeket Barcelonából meglepték a támadó és bátor játékkal és nagyon gyorsan vezetésbe jutottak. Már a 18. percben Di Maria először hullámzásba hozta a hálót. Bár Barcelona futballcipőin a labda gyakrabban volt, nem voltak képesek nagyobb esélyeket teremteni és így röviddel a félidő szünet előtt a házigazdák másodszor is örülhettek. Ezúttal a vendégek kapusát Draxler győzte le. De PSG ugyanazzal a taktikával, amellyel a párbajt elkezdték, a szünet után is folytatták. Nem valósult meg tehát az eredmény őrzése és védelme. Ez kifizetődött, Di Maria tíz perccel a szünet után a harmadik gólt is megszerezte az egységének és Barcelona továbbjutó reményei nagyon rosszul néztek ki. Ezen túlmenően az utolsó szöget a 72. percben Cavani ütötte be, a hazai versenyen PSG legjobb gólszerzője, és a 4:0 végeredmény azt jelentette, hogy ha Barcelona képes lenne ezt a kedvezőtlen eredményt megfordítani, az első csapat lenne a Bajnokok Ligája torténelmében, akinek ez sikerülne.

És pontosan ez is történt. Barcelona a hazai visszavágón PSG csapatára kihúzta a teljesen támadó stílusú játékát, amellyel már három perc után sikert ünnepelt, amikor Suarez talált a kapuba. Sőtt, roviddel a szünet előtt a vendégek öngólt adtak és az öltözőbe 2:0 állással mentek a házigazda javára. Nekik ebben a percben tehát két gól hiányzott ahoz, hogy a párbajt legalább a hosszabbításig vigyék. Szintén, ahogyan a házigazdák belerohantak a párbajba, úgy rohantak bele a második felébe is és az első ellentmondásos büntetőrúgás után a párbajban Messi már 3:0 adta. De ezután a gyors ellentámadásból a vendégek szereztek gólt, és így ismét karnyújtásnyira volt számukra a továbbjutás, mert ebben az esetben Barcelonának még három gólt kellett volna szerezni, hogy tovább jusson. Ez sikerült is nekik az utolsó tíz percben. Először Neymar egy parádés közvetlen rúgással adta 4:1 –re és azután a kollégája a támadásból Suarez tért a büntetőrúgásért. Az ismételt filmfelvételekből egyértelmű volt, hogy ez nem volt büntetőre méltó.Éppen ez a pillanat okozott nagy emóciókat és még sokáig a párbaj után ezt vitatták. Neymar a következő büntető után emelte a vezetést és a hosszabbítás  utolsó percében Robertobefejezte a csodát, aki a végső 6:1 –re vitte az eredményt és tehát Barcelona továbbjutását.

A verseny egyik legnagyobb favorita tehát kimászott a kritikus helyzetből és képes volt tovább jutni. A tovább jtása még sokáig fog a gyomrukban feküdni PSG rajongóinak és játékosainak, mert a bíró teljesítménye Barcelona stadionján határozottan nem volt pártatlan.