Bajnokok Ligája Review: Real Madrid – Napoli

Ebből a kettőspárbajból végül a várt továbbjutó jutott tovább, tehát a spanyol király klub Real Madrid. De határozottan nem volt szó egy nyugott erőmérésről, ahol már az első párbaj után el volt döntve a dolog.

A nyitó párbajt a csapatok Real Madrid hazai pályáján játszották. Bár Napoli csapatát papír outsiderének tartották, ezeknek az előrejelzéseknek szembe akart állni. És ez nagyon gyorsan sikerült is nekik, amikor már a nyolcsadik percben a vendégcsapatot vezetésbe küldte Insigne, Hamšík passzja után. Hogy milyen értékes volt ez a gól, az is tanusítja, hogy az ellenfél pályáján volt megszerezve, ami a kupák matematikájában egyenlő „két gólnak” az azonos végső gólaránynál. De Napoli a iváló kezdet után meghúzta magát a védelemben, amire ráfizetett már a játék tizennyolc perce után, amikor a fehér balett Benzema érdemével kiegyenlített.

Az első félidő végéig már nem esett gól, de határozottan a hazai egység volt az aktívabb. Az a dominanciáját megerősítette a második félidőben, amikor öt perc leforgása alatt gólt szereztekKroos és Casermino és így megszabták a 3:1 végeredményt az első találkozó után Real Madrid javára. Ennek ellenére hála a gólnak az ellenfél pályáján nem volt Napoli sem játékon kívül, akinek otthon elég lenne a 2:0 győzelme, hogy tovább jusson.

És a kívánt eredményhez Napoli a hazai visszavágón nagyon gyorsan hozzáközeledett. 24 perc után Mertens nyitotta a gólszámlát és ebben a percben Napolinak elég lett volna egyetlen gólt löniahoz, hogy a továbbjutáshoz közelebb lett volna, mint Real. Bár Napoli enyhén jobb egység volt, mint Real, egy következő gólt már nem sikerült nekik hozzáadni. Ellenkezőleg. Az oldalok váltása után a fejeselő Ramos kiegyenlített és Napoli végleges végét ebben az évfolyamban a Bajnokok Ligáján Mertense öngólja jelentette. A hosszabbításban még a vendég Real Madrid győzelmét Morata biztosította. A végleges gólarány ebben a kettős mérkőzésben egyértelműen Real Madrid javára szólt 6:2 arányban. Azonban a fejlődés egyáltalán nem volt olyan egyértelmű, elvégre egy pillanatban elég lett volna Napolinak egyetlen gólt szerezni és megtartani a gólarányt ahoz, hogy ő legyen az, aki tovább jut.