Legenda zjednotila extraligu: Litvínov chválil Hradec, Hlinková hádzala buly

Pětačtyřicáté koleso hokejovej Tipsport extraligy sa nieslo v duchu spomienok a charity. V rámci projektu Legenda pomáha totiž všetky kluby nastúpili v dresoch bez reklám a s podobizňou bývalého legendárneho hokejistu a trénera Ivana Hlinku na hrudi. Dresy následne poputujú do aukcie, ktorých výťažok pomôže bývalým hokejistom, ktorí sa ocitli vo finančných problémoch.

extraligovej kluby momentálne zvádzajú tuhý boj o priamy postup do play off, o predkolo aj o samotnú záchranu. Napriek tomu sa vo 45. kole dokázali spojiť a jednotne podporiť projekt Legenda pomáha. Všetky kluby totiž nastúpili v prvej tretine v jednotných dresoch s podobizňou Ivana Hlinku na hrudi.Dresy potom poputujú do 1xbet bonus hromadnej dražby, ktorých výťažok pripadne Nadácii Ivana Hlinku, ktorý sa stará o bývalej hokejistu a ostatné činovníkmi ľadového hokeja, ktoré sa dostali do sociálne ťažkej životnej situácie.

Celú akciu podporili všetky kluby, Ivana Hlinku si pripomenuli najmä litvínovští fanúšikovia, kde legendárny tréner s hokejom začínal. “Úžasný športový moment. Naši fanúšikovia vytiahli transparent so spomienkou na Ivana Hlinku a celá hala v Hradci Králové tlieska postojačky!” napísal Litvínov na twitter, kam pripojil aj video.

Celá akcia vznikla na popud majiteľa brnenskej Komety Libora Zábranského, ktorý Nadačný fond Ivana Hlinku spravuje.A samotné dresy si pochvaľoval aj riaditeľ extraligy Josef Řezníček: “Dresy som videl už na začiatku, kedy sa spustila kampaň a návrh na dizajn. Veľmi sa mi páči, myslím si, že sú pútavé tým, ako majú všetky rovnaký dizajn, a líšia sa iba v klubových farbách, “povedal na oficiálnych stránkach projektu.

Do celého projektu sa zapojila aj vdova po zosnulom hokejistovi Liběna Hlinková, ktorá za obrovských ovácií brnenskej haly vhodila slávnostné buly pred zápasom s Karlovými Varmi. Hlinková je mimo iného predsedníčkou Nadačného fondu Ivana Hlinku.

Legenda zjednotila extraligu: Litvínov chválil Hradec, Hlinková hádzala buly 5.00/5 (100.00%) 1 vote