London labdarúgó felosztása

Ha a leg..focissabb várost keresi a világon, ezt Nagy Britannia fővárosában, Londonban találja meg. London valóban a focinak van elkötelezve, mert ott több, mint tíz labdarúgó klubnak van a székhelye.

Talán a leghíreseb klubok, amelyek Londonban székelnek, Arsenal és Chelsea. Ez a két klub között már hosszú idő óta nem uralkodott olyan versengés, mint az utolsó években. Több, mint tíz éve ugyanis Chelsea többségi részesedését  az orosz milliárdos Roman Abramovič vásárolta meg és egy kolosszust kezdett építeni. Ennek köszönhetően Chelsea gyorsan felugrott a táblázat első helyeire, ahol ellenkezőleg, Arsenal hosszú távon tartózkodott és létrejött a rivalizálás, amely az előzőtől elsősorban abban külömbözött, hogy a táblázat csúcsáért  mindkét csapat versenyez.

Elfeletkezni nem szabad azomban a harmadik nagy egységről sem Londonbol. Tottenham Hotspur székhelye London északi részében van és szintén rendszeresen helyezkedik el a táblázat első helyein. Lehet, hogy még nagyobb rivalitás, mint Arsenal és Chelsea között, Gunners és Tottenham között uralkodik. Arsenal 1913-ban London déli részéből átköltözött az északiba, ami Tottenham hazájától nem messze van. Így meg volt zavarva Spurs uralma London ez a része felett. Sokkal több szenvedélyt keltett az esemény 1919-ből. Akkor a bajnokság 20-ról 22 klubbra szélesedett ki. Tottenham akkor az utolsó helyen végzett, tehát a huszadikon, és feltételezte, hogy a bajnokság szélesedésének köszönhetően elkerüli a kiesést. De nem ez történt, Tottenham kiesett és a második liga első csapatán kívül az elit versenybe Arsenal is bejutott. Gunners az évet a második ligában csak a 6. helyen fejezte be, ezért egészen máig vitatva van, hogy milyen machinációk álltak e határozatok mögött.

A többi klubok közé Britania fővárosából, amelyek a Premier leaguet játszák, Crystal Palace  és West Ham is tartoznak. Ezek között az egységek között is uralkodik a rivalitás, de nem olyan mértékben, mint a fent említett egységek között. Azonban ha West Ham Unitednek van igazi riválisa, akkor ez Millwall egysége. Bár ennek a rivalitásnak nincsen alapja tényleges eseményekben és csak egy regionális derbiről van szó, rendszeresen a legkockázatosabb mérkőzésekről van szó Angliában, mindkét csapat ki van kiabálva a rajongóival. Az utolsó években ezek a csapatok nem találkoznak túl gyakran, Millwall alacsonyabb versenyben játszik. A klubok közé, amelyek ugyan jelenleg nem játszanak a legmagasabb versenyben, de már belenéztek a múltban, és néhányan nagyon jól boldogultak benne, Fullham is ide tartozik, Chelsea közeli szomszéda, aki stadionja csak néhány kilométerre van Chelsea stadionjától, Queens Park Rangers-től, Chelsea és Fullham következő nem messzi szomszéda Charlton Athletic, amely jelenleg csak a harmadik legmagasabb versenyben játszik.

London tehát a labdarúgó klubok szempontjából igazán tarka és gazdag. Emellett az említett egységeken kívül még van néhánynak a székhelye éppen ebben a városban, de nem érnek el olyan dicsőséget, mint a Premier League vezető egységei. De természetesen nem kétséges, hogy másképen, mint labdarúgó város, nem lehet Londont elnevezni. A fogadónak ezekre a tudásokra szüksége van elsősorban ahoz, hogy tudja, hogy melyik klubok között uralkodik milyen erős versenygés és ez szerint állítsa be megfelelően a fogadását.