Megéri hendikepet fogadni?

Mindegy, hogy jégkorongról, vagy labdarúgásról van szó, mindig olyan egységek fognak egymás között küzdeni, amelyek minőségileg eltérőek. De sokszor a csapatok minősége annyira eltérő egymástól, hogy szinte nem fizetődik ki az alacsony szorzó miatt fogadni hagyományosan a párbajra. És abban a pillanatban lép színre a fogadás a hendikeppel, amely virtuálisan kiegyenlíti a gyengébb csapat minőségét, hogy versenyképes legyen az erősebbel.

A labdarúgásban egy régen bevált rendszerről van szó, de már a jégkorongban is ez a jelenség az idő múlásíval  kezd megjelenni. A fogadások a hendikeppel egyre népszerűbbek, elsősorban azért, hogy képesek a párbajból egy favorit és kivülálló között egy érdekes műsort csinálni jó minőségű szorzóval. Mutassunk egy példát a labdarúgásban: Ha Real Madrid lép pályára gyengébb egység ellen, amelyek a spanyol ligában néhány kivételtől eltekintve, szinte minden, szorzó a győzelmére nagyjából 1,2 körül mozog. Egy ilyen kicsi szorzóért  igazán nem éri meg fogadni, de ha arra fogadunk, hogy a Fehér balett két, vagy több gólkülömbséggel fog nyerni, a szorzó akár 1,5 értékre is növekedhet. És ez már egy olyan szorzó, amellyel lehet dolgozni. Éppen így működnek a fogadások a hendikeppel.

Ha úgy gondoljuk, hogy az erősebb egység a gyengébb ellenfelét nem csak megveri, de sőt összezúzza, nem szükséges fogadni a tiszta győzelemre alacsony szorzóval, de hendikepet választhatunk. A hátránya és rémálma a hendikepet fogadók számára, a kivülálló ellentállása. Így, bár az erősebb egység teljesítheti az előfeltételeket, és nyerhet, de ez egy nagyon meggyötrő teljesítmény után például csak egy gólkülömbséggel lehet. Itt ha hendikepet fogadott volna, akkor elveszítené a fogadást. És éppen ez a legnagyobb kockázata ezeknél a fogadásoknál. Ha a kivülállónak sikerül megszerezni egy gólt, és azután mindent belead a szívós védelembe, amelyen keresztül a favoritnak nehéz dolga lesz átjutni, nagyon valószinű, hogy a fogadás a hendikepre nem fog bejönni. Ugyanezt lehet más sportokra is alkalmazni, például a tenisznél, ahol természetesen nem gólok esnek, de geimeket és szetteket szereznek.

Jobban, mint a klasszikus fogadásoknál, itt fontosabb, kinek sikerül elsőnek gólt szerezni. Ha ez a kivülállónak sikerül elsőnek, és mi hendikepet  fogadtunk az eratra, a favoritnak három gólt szükséges szerezni, és már nem beengedni további gólt. A veszteség kockázata már ebben az esetben nagyon magas. De a másik oldalról is nézhetjük a dolgot. Azaz, hogy hendikepet fogadok, hogy a gyengébb ellenfél csak egy gólkülömbséggel fog vereséget szenvedni. Abban a pillanatban, amikor sikerül neki gólt szerezni, és vezetésbe jutni, mi egy tökéletes helyezben vagyunk, és a szelvényünket elő fogadásban bebiztosíthatjuk például a Unibet fogadóirodánál, hogyx biztosak lehessünk benne, hogy legalább valamit nyerünk ezen a tippen.

Fogadás a hendikepre természetesen nem mindenki számára alkalmas. A fogadók, akik alacsony számú párbajra fogadnak alacsony szorzókkal, de magasabb téttel, leginkább kikerülik a hendikepeket. Másrészt, a fogadók, akik kevesebb pénzért fogadnak, vagy csak például izgalmasabbá akarják tenni a figyelt kedvenc egységét, biztosan nem utasítják el ezt a lehetőséget. Ismét tehát az egyes fogadók stratégiáján múlik, és azon, hol akarják alkalmazni a fogadásokat a hendikepre.