Omszk-Cseljabinszk

Jégkorong, hétfő, 2016 Január 25, KHL, 14:00

Omszk, a hétfői házigazda, a nagyon gyenge kezdet óta, amikor nem volt sikeres, jó formába jutottak, egészen olyanba, hogy a Keleti Konferencia élére kerültek az első helyre. És megérdemelten, mert a jégpályán töbnyire ők a jobb csapat. Omszk jelenleg az egész KHL versenyen a 3. legjobb csapat 99 ponttal, ahogyan említettem, a vezetik a Keleti Konferenciát Novoszibirszk előtt. Omszk othon 11 győzelmet és 4 győzelmet hosszabbítás után szerzett, 4 vereséget hosszabbítás után és 6 vereséget szenvedett 78:53 gólaránnyal 25 párbajban. Ez bizonyítja, hogy a csapat igyekszik és jó hokit játszik. Otthon átlagban 3 gólt szereznek egy párbajban. A csapatnak van győztes sorozata is, az utolsó 6 alkalommal csak győztek, ebből négyszer idegenben. Most is ez miatt nagy nyugalommal és nagyon magabiztosan fognak játszani, ismét a győzelemre. Az utolsó két párbajban öszesen 15 gólt szereztek. Ugyan a csapat nem pihent eleget, de legalább nem esik ki a formából.

Cseljabinszk a 10. helyen van a Keleti főcsoportban, eddig 66 pontot szereztek és az egész KHL verseny táblázatában a 21. hellyen van. És ezentúlmenően a csapat az ellenfél pályáján nem sikeres. Idegenben csak 6 győzelmet és 2 győzelmet hosszabbítás után szerzett, 4 vereséget hosszabbítás után és 14 vereséget szenvedett, 47:76 gólaránnyal. A csapat játéka idegenben problematikus, a passzív gólarányuk világosan megmutatja, hol van a probléma. A játékuk a védelemre öszpontosít, abban bízik, hogy mindent kivéd. De ez sokszor nemjön be, gólt kap az erőjátékban és azután minden összeomlik. A csapatnál gyakorlatilag nem létezik egy jó támadó formáció, 47 gól 26 párbajban majdnem a legkevesebb az egész versenyen. Az utolsó hatpárbajban idegenben a felét elveszítette, nehéz dolga lesz a csapatnak.

Az idei egymásközti párbajban Omszk volt a győztes Cseljabinszkban, 2:1 győzelmet szerzett. Hiszek benne, hogy Omszk ismét képes lesz győzni hazai környezetben, ehez egy ideális ellenfele van. Fogadni a házigazda tiszta győzelmére fogok, kiegészítésül tehetünk egy fogadást a gólok számára is, legalább 4,5 gólt látunk a párbajban 1,71 szorzóval.

A mi tippünk: Omszk győzelme – a legjobb oddsok a Bet365 fogadóirodánál 1,30 szorzóval.