Serie A 11. köre: Juventus FC – SSC Napoli, Október 29

Labdarúgás, szombat, 2016  Október 29, Olaszország, Serie A, 20:45

A legmagasabb olasz labdarúgo verseny tizeneggyedik kör slágere Juventusz és Napoli párbaja lesz. Míg a torinói klub továbbá is tartsa magát a napfény népszerűségében, Napolinak a pozicióját meg kell védeni. És azért is, hogy nemrégen eladta Torinoba Gonzalo Higuainszet, az elitt argentin gólszerzőt.

Napoli játékosai az idén elég sikeresek, a bajnokság táblázatában a harmadikok, és eddig a Bajnokok Ligáján is sikeresen mutatkoztak be. De a nekiiramodott Juventuszra ez nem lesz elég, ő ugyanis a liga vitathatatlan vezetője és a minőségéről a Bajnokok Ligáján is bizonyítani tud, ahol legalább a döntőre csiszolja a fogait.

De a gólkülömbségnek nem szabadna nagyon jelentősnek lenni és Napolira határozottan ne vár semmi összeomlás. Az utolsó öt találkozón tizenhét gól esett, úgy hogy gólnélküli eredméyt talán senki sem vár. És tulajdonképen, ez nem lenne tisztességes a rajongók hoz sem, hogy  ilyen támadó csapatok várakozzonak a saját felükön a céllal 0:0 döntetlent elérni.

Az egymásközti erőmérésből az utolsó hat évben Juventusz jött ki győztesnek kis kivételekkel, aki az elmúlt években szó szerint uralta Olaszországot és valami nagy nemzetközi sikerre is várakozik. Juventusz az idén nem volt sikeres mindkét milán=oi nagy klubbal, de a feszült mérkőzéseket egyébként bírja. A gólaránya 21:7 tíz találkozóban biztosan mindenért beszél és nem szükséges ehez további kommentár.

Napoli mögött feketébb időszak áll, októberben háromszor veszített – de a párbajok után Crotone és Empoli után az önbizalmuk ismét fent van. De nem várható,hogy ez a csapat megveri a torinói óriás klubot, ezen túlmenően a legnagyobb sztár távozása után éppen észak Olaszországba. Arkadiusz Milik ugyan az utolsó hetekben kiváló formát mutatott, de október elején szétszakította a korcs elülső keresztszalagot és egészen tavaszig szünet vár rá. És gólszerző nélkül nem lehet nyerni.

A  mi tippünk: Juventusz FC győzelme – a legjobb oddsok a Bwin fogadóirodánál 1,87 szorzóval.