VB 2018, B csoport : Irán – Spanyolország, Június 20

Labdarúgás, szerda, 2018, Június 20, Oroszország 2018 FIFA World Cup, 20:00

Ezt a párbajt szerdán este 20 órakkor Kazanban játszák a helyi Kazan Arénában. Irán az előkészítőben az idén vereséget szenvedett törökországtól, amely be sem jutott a VB-re, és Tunéziával. Megverte Üzbegisztánt, Algériát, Sierra-Leonet és Litvániát. Ezek gyenge válogatottak voltak motiváció nélkül, mivel nem jutottak tovább a selejtezőből. Az iráni válogatottban nincsenek jelentősebb nevek. Az egyetlen lehetséges dolog, amely megtörténhet, ez egy váratlan iráni gyors támadás lehetne, amely végén gólt is szerzhetne a csapat, de ez nagyon nem valószínű. Irán az első párbajában, ahogyan ezt már leírtam ezeken az oldalokon, megverte Marokkót 1:0 arányban, Marokkó öngóljával. Az  érdekesség, hogy a félidőben, amikor nem is lött a kapura, gólt szerzett. Egy hasonló esemény nem történt a világbajnokságon talán 1966 óta.

Fernando Hierra edző játékosai megerősítették a dominanciájukat a párbajban Portugáliával, mert a második félidőben nem nagyon tudták a portugálok elvennia a labdát a spanyoloktól. De ez, sajnos, Ronaldo estje volt, mert 2:3 gólaránynál döntetlent szerzett a harmadik góljával. A spanyol csapatnál elsősorban Diego Costa ragyog, aki az első gólja után hozzáadta az egyenlítő gólt is, majd Nacho még egyet hozzáadot, amelyről még sokáig fognak beszélni. Spanyolország hihetetlenül erős, egy olyan csapattal, mint Irán, nem is lehet összehasonlítani. Spanyolország azutolsó időben 5 gólt adagolt Costa_ricának, 3 gólt Oroszországnak, vagy 6 gólt Argentinának. Irán már hosszú ideig nem játszott egy ilyen nehéz ellenfél ellen, ezért úgy gondolom, hogy Spanyolország egyszerűen megsemmisíti a csapatot.

A portugál edző Carlos Queiroz, aki a múltban egy pillanatig vezette Real Madridot is, ismét azonos felállításban játszik, mint Marokkó ellen, ahol a kulcsfontosságú 3 pontot szerzte. De most nem fognak pontokat szerezni, ez majdnem biztos. Nem is éri meg fogadni a győztesre, inkább egy kicsiny kockázattal arra fogadunk, hogy nem szerez mindkét csapat gólt. Ha a marokkói párbajban nem tudtak saját lábbal gólt szerezni, a spanyolok ellen ez szintén nem sikerülhet. Remélem, hogy a spanyolok nem adnak maguknak öngólt, mert így elveszítem a fogadásomat.

A  mi tippünk: nem szerez mindkét csapat gólt  – a legjobb oddsok az Sportingbet fogadóirodánál 1,42

1500 Ft EnergyBet IB - 468x60