VB 2018, D csoport : Nigéria – Izland, Június 22

Labdarúgás, péntek, 2018, Június 22, Oroszország 2018 FIFA World Cup, 17:00

Késő délután pénteken 17 órakkor játszák a Volgográdi Arénában Nigéria és Izland párbaját. Nigéria az első párbajban 2:0 vereséget szenvedett Horvátország ellen, az első gól a párbajban egy félórás játék után esett, amior Etebo adott öngólt véletlen szerencsétlenséggel, a hetvenedik percben pedig büntetőrúgásból Real Madrid játokosa Luka Modrič biztosította a győzelmet. Afrika legnépesebb állama az előkészítőben nem nagyon ragyogott, a főpróbát elveszítette a csehekkel 0:1 arányban, amely válogatott ezután rendesen kikapott az ausztrál válogatottól. Nigéria ezelőtt egy kiegyensúlyozott meccset játszott Angliával, amikor 1:2 arányban szenvedett vereséget, tavasszal csak Lengyelországot tudta megverni. Várható, hogy Rohr edző, aki eredetileg német származású, a támadó játékosait cseréli fel a találkozóra Izland-al. Esélyt például Ihenacho kaphatna, aki az első találkozóban csak egy negyed óraig játszott.De a csapat élén érdekes neveket is találhatunk, mint usa, Moses, Iwobi vagy Ighalo.

Izland a VB debutján sokkolta a foci szurkolók világát döntetlenével Argentina ellen. A pont megszerzése annál jobban megvigasztal, amikor a második félidőben Halldorsson kivédte Messi büntetőrúgását döntetlen állásnál. A gólt aránylag korán megszerezte Kun Aguero, egy szép lövéssel a kapufa alá, de néhány perc múlva az Izlandi Finnbogason egyenlített. Izland az idén sok gólos párbajt játszott,  az utolsó párbajt, amikor csak 1 gól esett Finnország ellen, szeptemberben játszották, tehát három negyed évvel ezelőtt, azóta minden párbajban legalább 2 gól esett. A készülődés a VB-re azt jelentette,hogy hasonló csapatokkal játszottak párbajt, vereség 0:3 Mexikóval, 1:3 Peruval, vagy 2:3 Norvégiával megmutatták, hogy Izland a védelemben nem éppen ideális csapat. De hogy azért gólokat is tud szerezni, ezt Ghana ellen mutatta meg egy héttel a VB előtt 2:2 döntetlenével. A támadást éppen Gylfi Sigurdssonnak kellene vezetni, akit Finnbogasson egészít ki.

Nem nagyon szeretek fogadni ilyen párbajokat, de egy kicsi kockázattal talán lehetne arra fogadni, hogy Izland nem szenved vereséget, illetve dupla esélyyel Izland győzelmére.

A  mi tippünk: Izland győzelme dupla eséllyel X2 – a legjobb oddsok a sportingbet fogadóirodánál 1,45