Az Európa Liga negyeddöntője: RSC Anderlecht – Manchester United, Április 13

Labdarúgás, csütörtök, 2017  Április 13, Európa Liga, negyeddöntő, 21:05

A csütörtöki első negyeddöntős találkozó az Európa Ligán a tapogatózó Manchester Unitednek esélyt ad egy mély lélegzetet venni. Red Devils nincsen éppen a legjobb formájában, az utóbbi időben néhányszor teljesen feleslegesen pontokat veszített. Az útjában Anderlecht áll, meglehetősen kényelmetlen belga ellenfél, aki már a múltban képes volt megkínozni nem egy erősebb egységet. Hogyan ezen a találkozón minél jobban átverni a bukmékereket?

Anderlecht a hazai versenyben mindig az első helyen üll és rendszeresen szedi a pontokat. A hétvégén ugyan habozott és csak dontetlent játszott otthon Gentt-el, de azelőtt belépettt a belga bajnokság következő részébe győzelemmel Zulte pályáján. A negyeddöntőbe Apoel Nikosián keresztül jutott két semmivel sem nem érdekes győzelemmel 1:0 arányban.

Azért United kínlódik. A hétvégén ugyan győzött Sunderland pályáján 3:0, de azelőtt kétszer döntetlent játszott hazai kornyezetben csapatokkal, amelyek inkább a Premier League táblázat második felébe tartoznak, és fontos megmondanihogy a játék kifejezésük jelenleg különösebben semmivel sem nem atraktív. A negyeddöntőbe Rostovon keresztül sétáltak át, akivel először a pályáján 1:1 döntetlent játszottak, és otthon azután 1:0 győzelemmel bebiztosították maguknak a továbbjutást.

Az európai kupákban a vendégek eddig csak Zlatan Ibrahimovič teljesítményein állnak. Az öregedő svéd támadó az idén az Európa Liga párbajaiban már öt gólt szerzett és körülötte forog United egész játéka. A házigazda  Anderlecht változékonyabb, már ami az összeállítást illeti, a gólok lövészetében rendszeresen több játékos is részt vesz.

De hogyan fogadni ilyen találkozóra és nem veszíteni? A papír favorit marad az United, de egy ilyen helyzetben fogadni a győzelmükre legalább is nagyon kockázatos. Annak ellenére is, hogy gól az ellenfél pályáján Devils-nek jól jönne és nem várható a döntetlen védése. Érdekesebb a lehetőség, hogy a vendégek nem szenvednek vereséget, amely csak alacsony szorzóval van értékelve. A legjobbnak tűnik a fogadás, hogy 0-2 gól esik a párbajban, mert ettől a találkozótól minden várható, csak nem támadási lakoma.

A  mi tippünk: Manchester United nem szenved vereséget, 0-2 gól