Berdycha čaká na Chiliča, aby bojoval za nádej. Nemôže to byť horšie, povedal

Oba schytali výprask 1: 6, 1: 6. Berdych od Wawrinka, Cilic od Djokoviča. V stredu v 15 hodín slovenského času (vysiela Fanda) sa stretnú spolu o nádej na postup do semifinále.

“Horšie to už byť nemôže,” tuší Berdych.

Vo vzájomnej bilancii vedie nad svojím chorvátskym súperom 5: 4, posledný dve skúsenosti s ním však nemá príjemné. Cilic ho vyradil vo Wimbledone i na US Open. “Strašne sa zlepšil. Je to veľa nepríjemný hráč. Ale bolo by pekné mu to vrátiť, “povedal Berdych.

Cilic nakoniec newyorský grandslam ovládol. Jeho najväčšou zbraňou je servis, ktorý vylepšil za pomoci kouča Goran Ivanisevic, ktorý delovými podaním čoby hráč preslávil.Djokovič mu ho však v pondelok skrotil perfektnými returny.

Deň po mobile 1xbet ťažkej prehre si išiel Berdych zatrénovať so svetovou desiatkou Davidom Ferrerom, ktorý je na Turnaji majstrov ako náhradník.

“Už som sa Cítil sa lepšie. Každý deň je iný. Musíte ísť hrať a dať im ďalší impulz. Pokúste sa zachytiť rytmus, pohodlie. Nehovorím, že je to hviezdne, skvelé, ale posúvame sa ďalej, “dúfa 29-ročný tenista.

Na porážku s Wawrinkom chcel čo najrýchlejšie zabudnúť. A dúfa, že potvrdí štatistiky z predchádzajúceho vystúpenia v Londýne. Ešte nikdy totiž druhý zápas na Turnaji majstrov neprehral.

“Ale lepšie je od toho nič neočakávať.Pôjdem do toho ako do každého iného zápasu, budem skladať bod po bode a uvidí sa. “

V Londýne ho okrem jeho tímu a priateľka Ester sprevádza tiež rodičia. Aj otec Martin sa však čudoval jeho výkonu v prvom zápase. “Nedokážem si to vysvetliť. Tomáš hral v tréningu veľmi dobre, porazil Nišikoriho, Raonic. A zrazu prišiel zápas a bol zlý. “

Sám uznáva, že vyhliadky na postup už nie sú príliš priaznivé. Berdych sám označil svoj postup ako “skoro mission impossible”, podobne hovorí aj jeho otec. “Musíme vychádzať z toho, čo Tomáš predvádza. Ale už nemá viac-menej čo stratiť. Šanca stále je, “dúfa.

Rate this post