Jégkorong VB 2019, elődöntő: Kanada – Csehország, Május 25

Jégkorong, szombat, 2019  Május 25, VB 2019, 19:15

Négy év után a cseh válogatott ismét megpróbál érmét szerezni,az utolsó  még 2012-ben szerezte, bronz érmet, itt az ideje, hogy valami értékeset vigyenek haza. Az első lépés ehez szombaton történik az elődöntőben Kanada ellen. Pénteken az első két harmadban kínlódtak a németek ellen, ezután Vodráček szerzett gólt, így megindította a gólmasinát, amely után végül 5:1 győzelemmel győzött Csehország. Az eredménynem egészen egyezett a mérkőzés folyamatával, a cseheken látni lehetett, hogy a kiemelt csapat szerepe egy kicsit mint ha nehezebbé tette volna a mérkőzést. Csehország a B csoportban a második csapat volt, aki a legtöbb gólt szerzte, ami egyáltalán nem szokásos ennél a csapatnál.

Kanadának a versenyen két alkalommal is óriási szerencséje volt. Először a mérkőzésben Szlovákia ellen, amikor Stone egy másodperccel az utolsó harmad vége előtt adta be a hatodik gólt, amikor a végeredmény 6:5 lett. És főleg a tegnapi negyeddöntőben Svájc ellen 1:2 állásnál, a kanadaiak power play-t játszottak és ismét az utolsó másodpercben a vége előtt a svájci kapus Genoni nem védte ki a korongot, így ez bekerült a kapujába. Svájc bebizonyította, hogy egy harcias csatában meg lehet Kanadát hódítani, persze, egy kis szerencse is kell hozzá. Ezután a hosszabbításban ismét Stone fejezte be a mesterműt. Kanada az A csoport első helyéről került a selejtező párbajokba, hat mérkőzést megnyert, egyet elveszített.

Szerintem a mérkőzés nagyon kiegyensúlyozott lesz, ahol gólokból több is lesz. Csehország eddig 44 gólt szerzett 8 párbajban, a svédek csak 1 góllal többet. Legalább 3 gólt szereztek minden párbajban, kivéve Oroszországgal. A támadásban a csehek nagyon jól játszanak, sok jó helyzetet tudnak megindítani, a kanadai védelem nem éppen megbízható módon működik. Még a VB előtt 5 gólt kaptak Ausztriától, majd a VB-én 5 gólt a szlovákoktól, sőt, kettőt a franciáktól is. Mivel mindkét csapat harcolni fog a győzelemért, így nehéz eltalálni a győztest, inkább a gólok számára fogadok. Bízok benne, hogy lesz itt talán még 5 gól is, de biztonságosabb, bár alacsonyabb szorzóval, kevesebb gólra fogadni.

A  mi tippünk: legalább 3,5  gól esik a párbajban  – a legjobb oddsok az 1xBet fogadóirodánál 1,21

Jégkorong VB 2019, elődöntő: Kanada – Csehország, Május 25 5.00/5 (100.00%) 1 vote