Jégkorong VB 2019, negyeddöntő: Csehország – Németország, Május 23

Jégkorong, csütörtök, 2019  Május 23, VB 2019, 20:15

Az utolsó mérkőzésen a Cseh Köztársaság Svájcot egy nagyon szoros 5:4 győzelemmel verte meg és végül a B csoportban a 2. helyen végzett 39:14 gólaránnyal. Elsősorban az első mérkőzése sikerült Svédország ellen, de például Oroszország ellen az első két harmadban nem volt nekik elég erejük, de már a harmadikban közeledtek az oroszok tempójához. De ez még sem volt elég. Az utolsó párbajában Svájc ellen a kiváló első két harmad után lazább tempót választottak, a svájciak itt jobbak voltak, de ennek ellenére is Csehország nagyon jól játszik ezen a VB-én. Elsősorban a támadásban tud nagyon erős lenni. A produktivitás táblázatában több jó játékosuk is található, ez azt jelenti, hogy nem kell nekik csak egy, vagy két játékosukra támaszkodni a gólok szerzésében. A svédeknek és a svájciaknak  5-5 gólt adtak be, Lettországnak hatot, ezek hasonló minőségűek, mint a németek. A csapat nagy reményei Frolík, Simon és Kubalík, lehetséges, hogy ez a három játékos szerzi a legtöbb gólt, vagy pozitívan másképen a gólokhoz hozzájárulnak. Majd Rutta védő is talán jól végzi a dolgát.

Németország végül az A csoportban a 3. helyen végzett, amikor nagyon tétovázó teljesítményeket mutatott, amikor először Nagy Britannia és Dánia ellen egyáltalán nem játszott jól, Szlovákiával egyértelműen rosszabb csapat volt, megérdemelte volna a vereséget, USA-val és Kanadával is vereséget szenvedett, majd csak az utolsó mérkőzésben gondoskodtak a meglepetésről, amikor Finnországot 4:2 győzelemmel verte meg.

Úgy gondolom, hogy  ezt a mérkőzést Csehország viszi a győzelemig, és így tovább jut az elődöntőbe. Csehország lehető legjobb ellenfele éppen Németország lehetne, ezt, persze, maga a párbaj mutassa meg, ha az utolsó 10 kölcsönös párbajok statisztikáira nézünk, 9 alkalommal rendes játékidőben verték meg a németeket és egyszer hosszabbításban. Az idén már két alkalommal találkozott a két csapat, mindkét párbajt Csdehország nyerte meg, amikor még nem is volt meg a csapatnál az a minőség, mint a VB-én. Chehország az éremre már sokáig várakozik, ezért mindent megtesz azért, hogy az álma teljesüljen.

A  mi tippünk: Csehország győzelme – a legjobb oddsok a William Hill fogadóirodánál 1,36

Jégkorong VB 2019, negyeddöntő: Csehország – Németország, Május 23 5.00/5 (100.00%) 1 vote