Jégkorong VB 2019: Svédország – Oroszország, Május 21

Jégkorong, kedd, 2019  Május 21, VB 2019, 20:15

Az utolsó csoportos mérkőzésen két nehéz súly találkozik, Oroszország és Svédország, ezért nehéz itt a kiemelt csapatot megjelölni. Az orosz játékosok az első 4 mérkőzésben egyetlen pontot sem nem veszítettek, 5:2 Norvégiával, 5:0 Ausztriával, 3:0 Chehországgal és 10:0 Olaszországgal. A svédek csak a nyitó mérkőzésen veszítettek Chehországgal 2:5, ezután már csak gólokat osztogattak. Olaszországnak 8:0, Norvégiának 9:1, szintén Ausztriának is 9:1 Mivel a csoport utolsó párbajaiban Oroszország, Svédország és Csehország a könnyebb párbajait fogják megnyerni, éppen ez az utolsó párbaj az oroszok és svédek között dönt a csoport győzteséről és megadja, hogy milyen kombinációkban játzsák a csapatok a negyeddöntőt. Az oroszok nehéz kaliberű játékosokkal állnak a jégre, mint Kucherov, Ovechkin, Malkin, Gusev, Dadonov, Kuznecov, ők a kiemelt csapat a bajnoki címre is. Bár Ovechkin és Malkin nem éppen ragyogó formában játszanak, de ez gyorsan megváltozhat.

A svédek oldalán a játékosok nem rendelkeznek olyan sztárokkal, de található itt olyan név, mint a kiváló támadó Landeskog Coloradoból, majd szintén kiváló módon jástzó Nylander, Hörnqvist, Pettersson vagy Lander. Ezért is a svédek számolnak az egyik legjobb hellyel a versenyen. Hozzá kell tenni, hogy a svédek mesterek a taktikákban, ezért most is taktizálni fognak annak érdekében, hogy a negyeddöntőben a lehető legjobb ellenfélhez jussanak. Tegnap Lettországgal játszottak egy nagyon fontos mérkőzést, még 3 percel a rendes játékidő befejezése előtt 4:4 volt az eredmény, végül a svédek megbírkóztak a mérkőzéssel, így 5:4 volt a végeredmény, ezzel bebiztosították maguknak a negyeddöntőt. Ez sok erejükbe került, így az ellenfele jobban pihent lesz ma este,és ez sokat jelenthet.

Természetesen, Oroszország a kiemelt csapat, bár a szorzó nem rosz erre a lehetőségre, bármi történhet, talán biztonságosabb a gólok számára fogadni. Mivel hogy mindkét csapat támadni fog, a gólokból nem lesz hiány, szerintem jó szorzóval megéri tippelni, hogy 4,5 gólt látunk legalább a mérkőzésen.

A  mi tippünk: legalább 4,5  gól esik a párbajban  – a legjobb oddsok az 1xBet fogadóirodánál 1,44

Jégkorong VB 2019: Svédország – Oroszország, Május 21 5.00/5 (100.00%) 1 vote