UEFA Európa Liga: PSV Eindhoven – Apollon Limassol, Augusztus 22

Labdarúgás, csütörtök, 2019  Augusztus 22, Európa Liga, 20:30

Csütörtökön játsza a holland PSV a mérkőzését a ciprusi Apollon csapata ellen az Európa Liga 4. előfordolóján. A visszavágót majd Augusztus 28.-án játszák Cipruson. A legközelebbi mérkőzésben egészen egyértelműen a házigazda a kiemelt csapat, ezért nem is spekulálok nagyon, hogy mire fogadjak. Eindhoven először a Bajnokok Ligája második előfordulójában kezdte, de nem volt sikeres Basel csapatával, amikor otthon 3:2, majd idegenben 1:2 eredményeket ért el, így Eindhoven kiesett az Európa Liga 3. előfordulójába, ahol a norvég Haugesun csapatát selejtezte ki, amikor Eindhoven először idegenben 1:0 győzelmet szerzett, majd otthon gólnélküli eredményt harcolt ki magának. De meg kell mondani, hogy a gólnélküli párbaja nemvolt nagyon sikeres,amikor Haugesund a 85. percben egy kapufa formájában nagyon közel állt a tovább jutáshoz. És egyáltalán, a mérkőzés vége felé a norvég csapat volt a harciasabb, és nem sok hiányzott ahoz, hogy ezt sikerrel koronázta volna.

A ciprusi Apollon Limassol mind a háron előforduót végig járta, az elsőben egyértelműen kiselejteztre Zalgiris Kaunas cspatát 2:0 idegenben és 4:0 otthon. De a másodikban már negyon leizzadott, az ír Shamrock stadionján először 1:2 vereséget szenvedett, majd otthon rendes játékidőben 2:1 győzelmet szerzett. Következett tehát a hosszabbítás, ott Apollon volt a szerencsésebb csapat. A harmadik előfordulóban az osztrák Austrián jutott keresztül, amikor először az ellenfele stadionján 2:1 győzelmet szerzett, majd otthon 3:1 győzelmet.

PSV Eindhovennek már a szezon elejé óta nagyon jó a formája, a siker alapja az a tény is, hogy sikerült neki megtartani a kulcsfontosságú játékosait. A hollandiai fiatal Bergwijn, Dumfries, vagy Lozano Mexikóból. Lipcséből egy érdekes erősítést hoztak maguknak, a portugál erősítest Brumat. PSV-nem a szezon elején 5 mérkőzésből 3 győzelme van és 2 döntetlene, és ahogyan Bommela edző kifejezte magát, a csapat fő célja bejutni az Európa Liga következő fázisába. Én úgy gondolo, hogy ez a ciprusi csapat elleno játékkal sikerülhetne.

A  mi tippünk: PSV Eindhoven győzelme – a legjobb oddsok az Bet365 fogadóirodánál 1,39

UEFA Európa Liga: PSV Eindhoven – Apollon Limassol, Augusztus 22 5.00/5 (100.00%) 1 vote