Cesta z temnoty. Otázky bez odpovedí. Kvitová bojuje v náročnej bitke

Zdalo sa, že v nasledujúcej sekunde omdlie. Ruky sa jej triasli nervozitou. Propínala nohy, do ktorých sa jej zahryzávaly kŕče. Tvár sa jej v brazílskom horúčave sfarbila do červena, tiekli po nej potôčiky potu. Napriek tomu z nej nezmizla túžba poraziť Rusku Makarovovou a postúpiť pred zrakmi desiatok nadšene fandiacich krajanov do štvrťfinále olympiády.

S podobnou vervou sa teraz Petra Kvitová trhá s osudom a ním nachystanú krušné skúškou. Tri mesiace po prepadnutí v jej Prostějovská byte pokračuje v pokuse o návrat k povolaniu, v ktorom patrila k svetovej špičke.Rozhýbava v potýčke porezanou a potom starostlivo zošitou ľavačku, ktorú skôr pálila cez sieť “pecky”, za ktorými sa sokyne hocikedy len zúfalo otáčali.

“Stále vám nepoviem, kedy sa Bet 365 bonus vrátim, ale môžem povedať, že mám obrovskú motiváciu, “napísala na sociálnych sieťach v odkaze pre fanúšikov. “Uvedomila som si, ako mám rada výzvy. Môj pohľad na život sa výrazne zmenil. Robím všetko, aby som si zaslúžila druhú šancu na kurtoch. ”

Petra Kvitová na stretnutí s novinármi po prepustení z nemocnice.

Útok, krv, bolesť, šok, strach, zžieravá neistota. .. Kvitová sa v decembri ocitla v najhlbších temnotách.Ako žena, ako športovkyňa. Štvrť roka sa driape ​​na výslnie. Úvodná fáza zotavovanie skončila úspešne. Rezné rany sa jej napohľad zahojili. Už na nich nenosí dlahu ani obväz.

“Môže uchopiť predmet, upraviť si vlasy alebo sa najesť,” hovorí jej hovorca Karel Tejkal. “Pre bežný život je vlastne fit.”

Lenže dvadsaťsedemročná Kvitová potrebuje pevne stlačiť raketu a zároveň s ňou jemne manipulovať tak, aby spoľahlivo posielala žltý loptičku na druhú stranu dvorca s centimetrovou presnosťou.

Kto mal niektorú z končatín len pár týždňov znehybniť v sadre, vybaví si, v akom stave ju uvidel po odstránení panciera. O dosť menej citlivú. Ochabnutú.Kvitová ju potrebuje rozhýbať, spevniť, posilniť. Zvoľna v nej nájsť niekdajšiu istotu.

“Pomaly sa pripravuje na budúce comeback,” povedal Tejkal.

Podľa optimistických predpovedí by si začiatkom leta mohla skúsiť zľahka pinknout. Ak by ešte tento rok nastúpila k ostrému zápasu, bolo by to jej veľké víťazstvo.

Bohužiaľ stále nemožno vylúčiť variant, že dvojnásobná wimbledonská šampiónka svoju kariéru už nevzkřísí. Takéto myšlienky však Kvitová úporne vymetá z mysle.

Drží sa v ústraní. Nebaží po pozornosti. Statočne zápasí s fyzickými problémami. S kondičným trénerom Davidom vydry podstúpila dve sústredenia na Kanárskych ostrovoch.Zároveň je zvyknutá na pestrý až hektický život, a tak jej cestovanie pomáha zahnať nudu. Čím menej času má na rozjímanie, tým lepšie.

Netuší, či sa ešte predstaví na obľúbených turnajoch. Kedy sa jej to prípadne pošťastí a v akej forme. Bude znova pózovať s trofejami po finálových bitkách, v ktorých je tak úspešná? Alebo ju následky zranení pustí na podnikoch WTA Tour len do priemeru? Toľko pálčivých otázok. A zatiaľ žiadne odpovede.

Jej psychike prirodzene nesvedčí ani skutočnosť, že doteraz nebol chytený páchateľ minuloročnej lúpeže. Vyšetrovanie jej neprináša úľavu.Aj preto stúpla z iniciatívy muža, ktorý chcel zostať v anonymite, odmena za informácie vedúce k odhaleniu totožnosti útočníka z čiastky sto tisíc korún na pol stavkove bonusy Unibet milióna.

bezvýsledné pátranie budí údiv a pochybnosti. Prospel by mu nejaký čerstvý podnet. Vyššia suma by mohla prinútiť na konanie aj človeka, ktorý doteraz dotyčného z nejakého dôvodu kryl či mu napomáhal.

Pokrok kriminalistov by povzbudil Kvitova rovnako ako podpora jej priaznivcov, ďalších ľudí z brandže, ale aj súperiek, ktoré jej posielajú súcitné odkazy. Na turnaji v Indian Wells usporiadatelia vyvesili obrie plagát s fotkou českej hviezdy a prianím skorého uzdravenia.Podpisovali ho bežní diváci aj celebrity – napríklad slávny tréner Nick Bollettieri.

Vľúdna želania Kvitova určite teší. Sakramentsky ťažkú ​​bitku si však musí vybojovať predovšetkým sama. Ako vtedy v pamätné režim Makarovovou na rozpálenom betóne v Riu.

Rate this post