Bajnokok Ligája Első selejtezőkör – Visszavágó: Videoton FC– F 91 Dudelange , Július 17

Labdarúgás, kedd, 2018  Július 17, Bajnokok Ligája, 20:15

A házigazda Videoton az első találkozóján Luxemburgban Dudekange csapatával 1:1 döntetlen eredményt ért el, és ez a visszavágón hazai pályán nagy reményeket ad nekik a továbbjutásra a verseny következő szakaszába. Mint a hazai verseny győztese és az európai kupa versenyek rendszeres résztvevője határozottan tapasztaltabb csapat, mint az elenfele, és nem fogja ezeket alábecsülni, sem a párbajt. A vendégek Luxemburg bajnokok már az utolsó 3 szezonban és ennek köszönhetően játszották a Bajnokok Ligája előfordulóit. Dea legtovább a második előfordulóba jutottak el, ahonnan olyan csapatok selejtezték ki, mint Apoel Nikosia, vagy az azerbajdzsáni Karabach FC. Az eddigi eredményeiből világos, hogy jobban boldogulnak hazai pályán, de idegenben pontokat veszítenek. Nézzük tehát közelebről az első párbajt, amely döntetlennel végződött.

Az első félidőben a két csapat nagyon óvatos focit játszik, mindketten a védelemre öszpontosulnak. Nem sok minden történik a pályán. Néhány magányos akció sikertelen befejezéssel. Egy kicsit talán több a magyarok oldaláról. Így ment ez egészen a 42.-ik percig,amikor Videoton gólt szerzett. Mégis csak bekövetkezett az első gól még az első félidőben. Lazovič Huszti szabolcsnak küldte a labdát, aki  aránylag nagy szögből meglepte Joubert kapust. A  luxemburgiak még igyekeztek egy gyors válaszra, de Da Cruze akcióját a pálya közepéből jó védelemmel Hadžic rontotta el. A magyarok már sehová sem sietnek és az első félidőben már nem szeretnének gólt kapni. Egyik  csapat sem nem volt nagyon aktív, kevesebb gólhelyzet volt látható, Videotonnál csak 1 volt, ezt ki is használta. A második félidőben már a 49.ik percben Vinícius sárga lapot kapott. A házigazda jobban kezdett igyekezni, Stolz jutott helyzetbe, de sikertelen volt. Cudelange még mindig aktív, a tempójában folytatódik a meccs. És valóban, az 58.-ik percben gólt szereztek. Bryan Mélisse a ttizenhatos határáról Kovácsik nagy hibája után örülhet  a gólnak. Egyenlítettek. Ennek ellenére még aktívabb a luxemburgi csapat. Egészében a második félidőben aktívabbak voltak.

Nem kételkedek abban, hogy Videoton lesz a győztes, a szezonban jó teljesítményeket mutatott mint a hazai versenyen, úgy az európai versenyeken is. Néhány játékosa a nemzeti csapatban is játszik, ennek tukröződni kell a játékukban.

A  mi tippünk: Videoton FC győzelme  – a legjobb oddsok az 1xbet fogadóirodánál 1,45