Bilbao-FC Barcelona

Labdarúgás, vasárnap, 2015 Augusztus 23, Spanyolország, Primera División, 18:30

A La Liga első fordulójában a “triptich” harmadik része vár a baszkok és a katalánok között. A Estadio de San Mamés Bilbaóban majd lesz minek örülni. A harcokban a spanyol kupáért Barcelona ráfizetett a fáradtságára az utazásból és a párbajból Tbilisziben az európai szuperkupán Sevilla ellen, akivel egészében 120 percet kellet játszani a szezon első trófea megszerzéséért. Ezért is az első párbajban nem lépett gyepre a sérült Alba és Neymaron kívül a meccs elejétől Iniesta, Rakitic vagy Pique sem, amit Bilbao tökéletesen kihasznált, amikor a híres Barcelónát nem hagyta még lélegezni sem már a meccs elejétől. A meccs főhőse Aritz Aduriz lett és Bilbao végül is 4:0 győzelmet aratott. Barcelónának a Camp Nuoui stadionon ezt a külömbséget nem sikerült törölni, és az 1:1 végeredmény után a Supercopa tulajdonosa Athletic lett.

Barcelónának most elég ideje van a regenerálódásra, és a felkészülésre a bajnokság kezdetére, míg Bilbao elugrott Szlovákiába Zsolnára, ahol az Európa Liga előfordulóját játszotta. A harmadik egymásközti párbajban néhány nap folyamán tehát Barcelóna olyan előnnyel rendelkezik, mint Athletic az elsőben, és még az, hogy kipihent lesz elegendő idővel elemezni a hibáit az előző párbajaiból. Azért még mindig érvényes, hogy San Maméson Bilbao veszélyes lesz és szerezni fog gólt is, ezen kívül, ha Barcelónának lehet hogy ismét hiányozni fog a védelem támasza Gerard Piqué, aki 4 párbajra stoppot kapott. No és ha Barcelóna túl akar esni a mini-válságán és a győzelem hullámára akar jutni a szezon kezdetétől, szintén gólokat kell neki szerezni. Bár mostanában a csapat nincsen a saját bőrében, problémái vannak a védelemben, de a csapat ereje a támadásban van.

Nem hiszem, hogy Barcelona Bilbaoval 9 nap alatt harmadszor sem szerezzen győzelmet, a bukmékerek egyértelmű rangadónak valják a csapatot. A szorzók a vendégek győzelmére nem túl magasak,ezért ajánlatos fogadni a gólok számára is, szerintem legalább két gólt látnak majd a nézők a vasárnapi párbajban, illetve az is valószínű, hogy mindkét csapat gólt szerez.

A mi tippünk: Barcelona győzelme – a legjobb oddsok az Unibet fogadóirodánál 1,47 szorzóval.