Buffalo-Florida

Jégkorong, szerda, 2016 Január 06, NHL, 01:05

Annak ellenére, hogy milyen kiszámíthatatlan az egész NHL verseny, mégis vannak olyan párbajok, amelyek magával nagyobb siker arányt hoznak, mint más párbaj. Egyikük a Buffalo és Florida Panters közötti párbaj. Florida ugyanis egy kiváló formába jutott, amikor a csapat nem ijed meg egy csapattól sem, ellentétben Buffaloval, amely az elsődleges eufória után, amelyet elvesztett, a táblázatban lassan a legalacsonyabb helyekre kerül. Florida Panters már 9 párbajt egymás után megnyert és az utolsó 18 párbajból egészében 15 lkalommal győztes volt. A csapatot még mindig a nemöregedő cseh sztár Jaromír Jágr húzza előre, aki egyaránt a csapat legproduktívabb játékosa is – 13gól+15 gólpasz. Florida a Keleti Konferenciában a 2. helyen van, uralja az Atlantik diviziót, idegenben 7 győzelmet és 3 győzelmet hosszabbítás után szerzett, 2 vereséget hosszabbítás után és 6 vereséget szenvedett. Buffalo ellentétben a Keleti Konferencia 15. helyén van, amikor otthon 6 alkalommal győzött, 2 alkalommal hosszabbításban győzött, kétszer kikapott hosszabbítás után és 12 alkalommal vereséget szenvedett. Ezen kívül Buffalo totálisan kiesett a formájából, amikor négysazer egymás után kikapott. Ezek szerint nem marad más hátra, csak Florida győzelmére fogadni Buffalo stadionján.

Hogy miért? Mert Buffalo otthon nagyon gyenge, amikor csak 6 alkalommal győzött és 14 alkalommal szenvedett vereséget. Sőt, a győzelmeit még a verseny kezdetében szerezte. A 15. helyen 34 ponttal van 39 párbajból ellentétben Floridával, amely 50 pontot szedett össze. Buffalo gólaránya 91:105, ez florida számára előny, mert Buffalo védelme gyenge. Florida kapusa is jobb, Roberto Luongo átlagban egy párbajban 2,12 gólt kap, a sikeressége 912,80 % 31 párbajból. Buffalo kapusai Chad Johnson átlaga 2,51 gól egy párbajban, a sikeressége pedig 91.24 % 25 párbajban és Linus Ullmark átlaga 2,69 egy párbajra és a sikeressége 90,97 %. Buffalo csapatában csak 3 olyan játékost találhatunk, akik képesek gólokat szerezni, Florida oldalán a duplája.

Mindenképen tehát a vendégek oldalára írom a győzelmet, bár ahogyan megírtam, az NHL verseny kiszámíthatatlan, mégis talán nem sokat kockáztatok, ha egy ilyen fogadást kötök.

A mi tippünk: Florida győzelme – a legjobb oddsok az Unibet fogadóirodánál 2,30 szorzóval.