Fogadás a jégkorongra
Bár az európai jégkorong bajnokságok nyári szünetet tartanak és a játékosai észülnek az új szezonra, nézzük a fogadás elveit a jégkorongnál.
Ellentétben az európai labdarúgó versenyekkel szemben a jégkorong versenyeket a hét folyamán is játszák. Ami, persze, sok előnnyel is jár. Egyikük a várakozás megszüntetése a következő mérkőzésre. A legtöbb európai ligában három kört játszanak egy hét folyamán és ez számos lehetőséget jelent, mire fogadni. Ugyanakkor azonban egy ilyen program nagyon igényes maguk a hokisták számára, akiknek gyakran muszáj utazni. Éppen a fáradság az utazásból, vagy jobban mondva az idő, amely a játékosok rendelkezésére áll a pihenésre, az egyik fő mutatója a fogadott lehetőségek kiválasztásánál.
Továbbá biztosan figyelemmel kell kísérni, hogy milyen formában vannak a csapatok. Mivel a jégkorong szezon hosszú, a csapatok formája fokozatosan változik és a tippelőkön van a meghatározás, hogy az eredmények az előző párbajokból tükröződhetnek-e a következő párbaj teljesítményén. Némelyik sorozatok nagyon hosszúk lehetnek és ha egy vereségi sorozatról van szó, az adott egység játékosainak problémái lehetnek az önbizalmuk visszaszerzésével néhány héten át is. Az egység formája és átlagos hangulata tehát egy következő fontos jelző.
Ha a fogadók számára jó, hogy a párbajokat rövidebb időközökben játszák, mint a labdarúgást, az esélyek nagyobb számánál emlékezni kell arra is, hogy a helyes és nyereséges tippeléshez a helyzet annál bonyolultabb. Így sokszor előfordulhat, hogy a tippelő csak néhány órával a párbaj elkezdése előtt értesül a kulcsfontosságú játékos sérüléséről, és csak tőle függ, hogy milyen gyorsan tud reagálni és az adott helyzettel kibékülni. És természetesen nem csak a játékosok sérüléséről van szó, de más aszpektusokról is, amelyekre a fogadóknak gyorsabban kell reagálni, mint más sportágban.