Izrael-Wales 28.3.

Labdarúgás, szombat, 2015 Március 28, EURO 2016 Kvalifikálás, 18:00

EURO 2016

Az Euro 2016 kvalifikálás B csoportában eddig mindkét csapat tartja a verhetetlenség hírnevét. Izrael (1.) birtokában 9 pont van, ami az eddigi maximum, és a gólaránya 9:2. Elsőgyőzelmét Cipruson (3.) szerezte 2:1 (az első félidő 2:0 volt), azután Andorrán (6.) sem habozott, ahol 4:1 győzött (az első félidő 2:1 volt) elsősorban Omar Damarionak érdeme miatt. Harmadszor pedig Bosznia-Hercegovinával (5.) bírkózott meg váratlanul simán 3:0 (az első félidő 2:0 volt). Izrael még soha nem kvalifikálta magát az Európa-bajnokságra és a győzelem esetén Wales ellen növeli az esélyét tovább jutni. Ezért most Izraelben nagy foci – láz uralkodik, ha ez sikerülne a focistáinak, ez az ország számára nagy presztízs lenne. A stadionon ismét teltház lesz, hasonlóan, mint Bosznia ellen nagyon forró lesz a hangulat és a házigazda mindent megtesz annak érdekében, hogy megszerezze a három pontot.

Wales (2.) sem még eddig nem kvalifikálta magát az európai bajnokság versenye végére, de 2004 ben játszott az EURO 2004 –en, ahol Oroszország ellen nem volt sikeres. De ezzel a kvalifikálással elég jól megbírkózik, először Andorrán győzött 2:1 (az első félidőben 1:1), amikor az elejétől veszítettek, de Gareth Bale két gólja megfordította a meccset. A második párbajban Bpsznia-Hercegovinát fogadták, de itt a nézők nem láttak gólt. Ciprus ellen egy fontos győzelmet szereztek 2:1 (az első félidőben 2:1), és végül a legjobb eredményt Belgiumban ért el, ahol a csoport rangadója stadionján 0:0 gólnélküli döntetlent szerezte.

A bukmékerek enyhén Izraelt írják a rangadónak ebben a meccsben, így az esetleges győzelme nem lenne meglepetés, de ha úgy gondolja, hogy a két csapat nagyobb sújt tesz a védelemre, jobb fogadás lenne a dupla esélyre. Én hiszek a házigazda elszántságában.

A mi tippünk: Izrael győzelme – a legjobb oddsok a Bet365 fogadóirodánál 2,20 szorzóval.