La Liga 13. köre: Bilbao – Getafe, November 25

Labdarúgás, vasárnap,  2018  November 25, Spanyolország, La Liga, 12:00

Vasárnap délután a spanyol La Liga folytatja a mérkőzéseit Athletico Bilbao és Getaf párbajával. Bilbao eddig a táblázatába csak 10 pontot szerzett és 13:19 gólarányt. Getafe 16 ponttal érkezik és 11:10 gólaránnyal. A vendég csapat a jelenlegi évadban egészen jól boldogul, azonban az utolsó párbajaiban a formálya mindha egy kicsit csökkent volna. A párbajában Huesca stadionján, amely az utolsó a táblázatban, a félidőben gólok nélkül mentek az öltözőbe. A szünet után az 50. percbena Etxceita szerzett gólt és Huesca így 1:0 vezetésben volt. A dolog már-már úgy nézett ki, hogy a házigazda szerzi meg a 3 pontot, de a 91. percben Molina egyenlített a végső 1:1 eredményre. Az utolsó párbajban hazai pázsiton Getafe Valenciát hívta ki párbajra, és sokáig nem történt a pályán semmi. Ez után jött egy akció Getafe büntetőterületén és a főbíró elment mindent alaposan áttanulmányozni videón. Bruno Gonzales hibát követett el és a második sárga lap után  ment a zuhany alá. Valenciának tehát esélye volt büntetőt szerezni és Danielo Parejo nem tévedett.A párbajban már semmi sem nem változott és így Valencia vitte haza a 3 pontot az 1:0 győzelemért.

Bilbao az idei évadban kínlódik, eddig csak 1 mérkőzésben sikerült nekik győzni, ez is azonnal az 1. párbajban volt Leganes ellen 2:1 eredménynel. Ezután következett már csak egy egész sor döntetlenekből és vereségekből. Bilbao 7 alkalommal döntetlent játszott. Sőt, az utolsó 2 párbajában idegenben Bilbao vereséget szenvedett. Először Barcelona stadionján, amikor a 40. percben Iglesias szerezte a mérkőzés egyetlen gólját. Az utolsó párbajban Madridban Atleticoval vezettek a félidőben 1:0 eredménnyel Williams góljával. A szünet után Thomas egyenlített1:1-re. De Williams a második góljával ismét vezetésbe hozta Bilbaot. De Atletico a 80. percben ismét egyenlíteni tudott Rodriguez személyével és a 91 percben Godin lövésével a párbajt végső 3:2 eredménnyel fejezte be.

Bilbao sarkára tapad a szurok, itt az ideje ezt áttörni, most a válogatottak után a legjobb erre a lehetőség, amikor a csapat jobb pszihikai helyzetbe kerülhet. Bilbao hazai stadionon játszik, ezért bízok benne, hogy végre áttöri a pecches sorozatát és végre hosszú idő után megszerzi a győzelmét.

A  mi tippünk: Bilbao  győzelme – a legjobb oddsok az 1xbet fogadóirodánál 2,14