Pénz és fegyelem
Ha profitolni szeretne a fogadásból, nem arról szól, hogy hogyan kiválasztani egy helyes mérkőzést. Pontosabban, nem csak arról szól. Ha megvan a legjobb tippje is, ez még mindig csak egy tipp, amelynek nem muszáj bejönni. Bár a fogadás egy szórakozás, mégis csak egy bizonyos befektetésről van szó, amelyben hosszú távon nem nélkülözhet bizonyos pénzkezelési szabályokat. Ha ezeket a szabályokat nem követi, a legjobb tippek sem nem csinálnak Önből nyereséges fogadót.
A magukét nagyon jól tudják a póker játékosai. Ők gyakran vesznek részt versenyeken, ahol több száz vagy több ezer ellenfél ellen küzdenek. Az esély, hogy ezen a versenyen valami pénzt nyernek, nagyon alacsony, az esély, hogy ezt a versenyt megnyerik, még alacsonyabb. Ez a nagyon jó póker játékosaira is vonatkozik – ebben a játékban ugyanis létezik a véletlen tényezője, amely kiselejtezheti a legjobb póker játékost is a versenyből.
A tippekből, hogy hogyan kell egy fogadó játékosnak gondozni a pénzét, az interneten sokat találhat, de legalább kettő univerzális:
1) Soha ne kockáztasson többet, mint 5% -át a bankból (pénz, amely rendelkezésére áll a fogadáshoz). Már ez a z 5 % is sok, ha nyugott akar lenni, inkább 2-3% szinten forogjon. Így 10 elveszített szelvény egymás után sem nem teszi Önt tönkre.
2) Ne emelje a tétet, hogy pótolja a korábbi veszteségeit. Nehogy úgy járjon, mint egy ismerősöm, aki egy internetes fogadóirodánál 1 500 € fizetett be, türelmesen kisebb tétekkel ezt majdnem megduplázta. A rendszere kiváló volt, amely csak addig működött, míg néhány tippje nem jött be. Ezért úgy döntött, hogy mindenn eddigi nyereséget a rangadóra fektetett be egy baráti találkozón. A 0:0 végeredmény után rájött, hogy fogadni barátságos mérkőzésekre nagyon bizonytalan, de főleg, hogy egy kiváló rendszer kiváló fegyelem nélkül nem ér semmit.