Rio Ferdinand oznamuje odchod do dôchodku z futbalu

Vo svojom vyhlásení Ferdinand poďakoval všetkým svojim manažérom, ale ponúkol špeciálnu chválu Sirovi Fergusonovi. Tridsaťdvaciletý hráč opísal Scotu, ktorý sa v Manchestrovej United stal jedným z jeho 12 sezón v jedenástich sezónach ako génius – vodca, ktorý ho urobil “mužom” a pomohol mu dokončiť svoju kariéru so šiestimi titulmi Premier League, Ligou majstrov, Tri ligové poháre, Uefa Super Cup a FIFA World Cup.

Ferdinand debutoval pre West Ham United v roku 1996. Pridal sa k rekordnému šoku po štyroch rokoch v Leeds United, Na Manchester United v roku 2002 a nakoniec sa bet365 stavky pripojil k Queens Park Rangers vlani v lete.Ferdinand, ktorý mal v Bournemouthu dva mesiace úveru, ktorý skončil v januári 1997, povedal: “Chcel by som sa poďakovať Chris Ramseyovi, Harrymu Redknappovi, Davidovi O’Learyovi a Davidovi Moyesovi, ktorý ma v rôznej dobe zvládol , Všetci zamestnanci na zázemí, ktorí sa o mňa starali počas rokov a hráči, s ktorými som hral.

“Víťazné trofeje v Manchester United mi umožnili dosiahnuť všetko, čo som požadoval vo futbale. Nič z toho by nebolo možné bez génia jedného muža, sir Alex Ferguson. Jeho najväčší úspech v mojich očiach bude vždy, ako nás rozvíjal ako muži, nielen ako futbalisti.Podľa môjho názoru bude vždy najväčším manažérom britskej futbalovej histórie. “Rebecca Ellison, manželka futbalistu Rio Ferdinanda, zomrie Čítať viac

Ferdinand hral 81 krát v Anglicku a bol v družstvách 1998, 2002, 2006 a Svetový pohár 2010 – hoci bol zranený v tréningu pre posledný z nich a nemal loptu v Južnej Afrike. Ferdinand nebol nikdy vybraný na majstrovstvách Európy, pretože na finále v Portugalsku zlyhal kvôli osemmesačnému zákazu neúspechu v septembri 2003. To tiež spôsobilo jeho vylúčenie z Bet365 bonusy britskej triumfálnej finále FA Cup 2004, Táto súťaž je jedinou hlavnou klubovou trofejou, ktorú si netvrdil. “Vždy sa budem baviť 81-krát, čo som hral v Anglicku s obrovskou hrdosťou.To sú všetky cenené spomienky, ktoré vydrží celý život, “povedal Ferdinand. “Začiatok kariéry, každý mladý muž potrebuje mentorov. Našiel som svoju prácu v Dave Goodwine, okresnom manažérovi v Blackheath, a Tony Carr, manažérovi mládežníckeho tímu v West Ham. Nainštalovali vo mne osobnostné črty, ktoré trvali celú svoju kariéru. Budem im vždy vďačný. ”

Ferdinand stratil svojho manžela, s ktorým má tri deti, na rakovinu na začiatku mesiaca. “Aj ja by som chcel poďakovať a vzdávať hold mojej manželke Rebecce a moja rodina vrátane moja matka a otca za ich obety, ich povzbudenie a rady počas celej svojej kariéry,” povedal. “A nakoniec by som chcel poďakovať všetkým fanúšikom všetkých klubov – bez nich by profesionálny futbal nebol.Každú sobotu popoludní budem chýbať každý z vás. “Aj keď test zmeškaných drog je chybou Ferdinandovho životopisu, bol jedným z mála z jeho generácie, ktorý sa aktívne podieľal na sociálnych otázkach Zatiaľ čo na vrchole svojej kariéry. Ferdinand vyrastal na tvrdom faryanskom meste Peckham v južnom Londýne a navštevoval školu so Stephenom Lawrenceom, ktorý bol zavraždený v rasistickom útoku v Elthame v roku 1993. Desaťročná Damilola Taylorová bola v roku 2000 v blízkosti svojho detského domova bodnutá na smrť. / P>

Tieto skúsenosti prinútili Ferdinanda usilovať sa o zmenu. V apríli 2007 ho Tony Blair stál veľvyslancom proti zbraňam a nožiam, zapojil sa do spoločnosti Damilola Taylor Trust a prispieval k kampaniam zameraným na boj proti rasizmu, povedomia o AIDS a detskej gramotnosti.V roku 2003 spoločnosť Southwark predstavila na svojom pozemku modrú dosku, aby uznala tento príspevok. Čas strávený vo firme Ferdinanda odhalil osobnosť zvedavú zo širšieho sveta, ktorá opäť pochádzala z formovacích rokov, ktoré obsahovali širokú škálu skúseností , On navštevoval Strednú školu baletu v Clerkenwell, Londýn, spolu s jeho mladším bratom Antonom. Celia Darker, jeho učiteľka, povedala v roku 2012 Guardian: “Bol tiež trochu herec. Spomínam si, že Rio má obzvlášť dlhé a dokonalé baletné nohy, aby mohol skákať naozaj vysoko. Ferdinandovu lojalitu voči Antonovi, ktorý je aj úspešným futbalistom, bol uvedený počas údajného prípadu rasizmu, v ktorom bol John Terry a jeho brat, v ktorých bol kapitán Chelsea oslobodený v júli 2012 , Po majstrovstvách Európy v lete.Roy Hodgson nedokázal vybrať Ferdinanda pre turnaj, ale vybral Terryho. Hoci manažér Anglicka trval na tom, že tak urobil z “futbalových dôvodov”, vytvoril názor, že Ferdinand bol nespravodlivo vynechaný, aby zmiernil potenciálne napätie na Finále.

Gary Neville, bývalý bývalý spojenec Ferdinanda, patril k tým, ktorí mu venovali hold na Twitteru. “Gratulujem @ rioferdy5 k jeho skvelej kariére. Najlepšie, na čo som hral a najlepšie spárovanie, ktoré som videl s Vida / JT “- odkaz na Nemanja Vidič a Terry, s ktorými Ferdinand tvoril impozantné centrálne obranné partnerstvá pre klub a krajinu.

zdroj: http://sk.top10-bookies.com/bet365/

Rate this post