Serie A 10. köre: Juventusz-Spal, Október 25

Labdarúgás, szerda, 2017  Október 25, Olaszország, Serie A, 20:45  24.10

Juventusz eddigi formája otthon 4:1, ami Massimiliano Allegri edző számára nem nagy siker. A  8. körben otthon Lazio Rómától szenvedett vereséget Juventusz. Annak ellenére, hogy még az 1. félidőben 1:0 vezetett. De azonnal a szünet után a 47. percben Buffon gólt kapott és nemsokára az 54. percben a másodikat. Ugyan Juventusz igyekezett egyenlíteni, sőt, a 97. percben ez majdnem sikerült is, de végül Dybala nem volt sikeres a büntető rúgásával, de így is csak a döntetlen lett volna a vége. De elég a vereségekből, a győzelemeit 3:0 Cagliarival, 3:0 Chievoval, 1:0 az erős Fiorentinával és 4:0 Torinoval. A csapat tehát hazai pályán nagyon erős és veszélyes ellenfél, aki minden hibát nagyon szigorúan megbüntet. Még egy kis statisztika, 9 párbaj után a harmadik, 22 ponttal, 27:9 gólaránnyal és 7-1-1 mérleggel.

Ami a vendégeket illeti, mindenkinek világos, hogy ebben a párbajban élvezni utazik elsősorban a hangulatot,amely vár rá a Juventus Stadium-on. Spal a versenyben újonc. A csapat Ferrera városából meghódította a második ligát és végre bejutott az elsőbe, amelyben azonban nem úgy mennek a dolgok, ahogyan ezt elképzelték. Ferrera eddig csak egy győzelmet szerzett, ezt is már régen, még Augusztus végén Udinese ellen,amikor hazai pályán az utolsó erőfeszítéssel megverték a vendégeit 3:2 arányban. Azóta Spal nem győzött. Ami a párbajait illeti idegen pályákon, ez tragikus, mivel 1 döntetlent szereztek és 3 vereséget. Kevés erejük volt Inter, Milano, Bologna ellen, de nem lesz elég az erejük a jól működő Juventusz ellen sem, aki az utolsó párbajában idegenben Udineset 2:6 vereséggel hódította meg.

Amikor ezt az elemzésemet írtam, a szorzók Juventuszra magasabbak voltak, így nagyon jónak láttam erre fogadni. Sajnos, ma a szorzók nagyon alacsonyak. Nem marad más hátra, hogy hendikepben fogadjunk Juventuszra, 0:1 hendikep jelenleg a kielégítő 1,41 értéken vannak. Spar újonc, így ez egy olyan csapat számára, mint Juventusz, nem jelenthet problémát.

A  mi tippünk: Juventusz győzelme 0:1 hendikeppel – a legjobb oddsok az Unibet fogadóirodánál 1,41