VB 2018, C csoport : Dánia – Franciaország, Június 26

Labdarúgás, kedd, 2018, Június 26, Oroszország 2018 FIFA World Cup, 16:00

Kedden 16 órakkor Dánia találkozik a moszkvai Luzniki stadionon Franciaországgal. Csütörtökön Dánia 1:1 döntetlent játszott az ausztrál focistákkal. Vezetésbe már a 7. percben jutottak Christian Eriksennek köszönhetően. Neki Nicolai Jörgensen passzolta a ladbát. Dánia másodszor is örülhetett volna, de Jörgensen közelről nem találta el a labdát a fejével. A szöglet rúgás után Yussuf Poulsen szerencsétlenül kézzel játszott, ebből egy büntetőrúgás volt a vége az ausztrálok javára, már másodszor ezen a világbajnokságon. És ahogyan előszor is, másodszor sem Jedinak nem hagyta ki a lehetőséget és gólt szerzett. A második félidőben a dánok igyekeztek a győzelmet a saját oldalukra húzni, volt is esélyük, de ez nem sikerült nekik. Ez a 68. percben is változhatott volna, de az ausztrál akció sem nem jött be. Fokozatosan a tempó csökkent mindkét oldalon, még a legvégén Ausztrália változhatott volna az eredményen, de ez sem sikerült.

A franciák is győztek a második párbajukban, Peru ellen 1:0 aránnyal. Az óvatos kezdet után komolyabb esély a párbajban a 10. percben jött  Antoine Griezmann személyében, de a próbálkozása nem talált a kapuba. Volt több próbálôkozás is, Varane védő fejese, Guerrero, és hasonlók. Végre a 34. percben Pogba kiharcolta a labdát, Giroud a kapu felé küldte ezt, és Pogba már csak úgy betolta a kapuba. Még a szünet előtt volt nagy esély a francia oldalon, de ezt a labdát megsemmisítették a peruiak. A szünet után Peru közel állt a kiegyenlítéshez, de kapufával végződött az akció. Sokat igyekeztek még az amerikaiak, és legalább matematikai esélyekhez szerettek volna férni tovább jutni, de ez nem sikerült. A 80. percben nem volt sikeres a francia játékos sem, így a párbaj csak szoros eredménynel végződött.

Dániának tehát 1 győzelme van és 1 döntetlene a VB-én, a gólaránya 2:1 a javára, Franciaország 2 győzelmet szerzett és a gólaránya 3:1. Eddig tehát Franciaország van az első helyen, a második Dánia a csoporttban. Franciaországnak elég döntetlent játszani, hogy az első helyről jusson tovább a csoportból.

A  mi tippünk: döntetlen – a legjobb oddsok a Sportingbet fogadóirodánál 2,60

more: Bet365 Apuesta en directo