VB 2018, H csoport : Lengyelország – Kolumbia, Június 24

Labdarúgás, vasárnap, 2018, Június 24, Oroszország 2018 FIFA World Cup, 20:00

A vasárnapi esti párbajt 20 órakkor Kazanban játszák a helyi Kazan Arénában. Lengyelország csapata nem éppen a legjobb, de nem is a  legrosszabb. A csapatában találkató játékos az angol Premier leagueből, Serie A-ból, vagy a Bundesligából. De a csapatot együtt Milikkel Lewandowski húzza. És éppen ez a két játékos gondolskodhatna a gólokról a rajongók örömére. Ezt írtam volna, ha nem tudnák az első Lengyel párbajról semmit. De tudok. Lengyelország nagy csalódást okozott Szenegallal, emellett egy jó adag balszerencséje is volt. Szenegal már 2:0 vezetett, amikor a lengyelek a 86. percben csökkentették a gólarányt, már egy nagy dráma lett volna, de ez már nem következett be. Szenegál így a tovább jutásért harcol. A lengyeleknél a támadás okozott csalódást, amikor éppen Lewandowskinak volt néhány villanása, de ez volt minden. Milik majdnem hogy láthatatlan volt, és így nagyon nehéz játszani, és nyerni. Nehéz dolga lesz Lengyelországnak.

Kolumbia az első párbajban vereséget szenvedett Jappánnal, de ezt már itt leírtam.  Ez a kolumbiaiak számára nagy sokk volt, mert majdnem az egész párbajt 10 emberrel kellett lejátszani. Ez nagyon fárasztó a csapat számára. Még az első félidőben ahogy-úgy bírták a menetet, a 39. percben egyenlítettek, de a második félidőben már világosan látszott a fáradság a csapaton. A japánok a 73. percben a folytonos támadásukat góllal tetejezték be. A párbaj végét már a japánok tartották, nem engedték veszélyeztetni a végső eredményt. Így nagy az esélyük tovább jutni a csoportból. Ki mondta volna, hogy a két kiemelt csapat a csoportból vereséget szenved. Most a kártya fordul, szerintem mindkét csapat nagyon fog igyekezni, hogy győzelmet szerezzen. De kinek fog ez sikerülni? Végül a döntetlen lenne egy nagy kompromisszum, amikor mindkét csapat ahogy-úgy elégedett lehetne.

Normális körülmények között bátran fogadhatnánk arra, hogy mindkét csapat gólt szerez, és vége. De most? Könnyen meglehet az is, hogy mindkét csapat annyira zárt játékot játszik, hogy egy gól sem esik a mérkőzésen. A bukmékerek Kolumbiának adnak nagyobb esélyeket. Kockáztatok, mindkét csapat gólt szerez.

A  mi tippünk: mindkét csapat gólt szerez – a legjobb oddsok az Sportingbet fogadóirodánál 1,81