Premier League 24. köre: Chelsea FC – Arsenal FC, Február 4

Labdarúgás, szombat, 2017  Február 4, Anglia, Premier League, 13:30

Vonzó harc Londonért ismét itt van. Szombaton a Stamford Bridge stadionján a Premier league 24. kör slágere lesz itt Chelsea és Arsenal között. Míg a házigazda elsősorban azért torekszik majd, hogy megtartják, esetleg noveljék az előnyüket a táblázat első helyén, Arsenal csatákat vív a második helyért Tottenham és Liverpoollal. Hogyan nézhetne ki tehát ez a kiélesedő találkozó, és mit lehet tőle várni?

Meg kell jegyezni, hogy mindkét ellenfél kiváló formában van. Chelsea megnyert négyet az utolsó öt találkozóból, azonosan Arsenal is. Valamivel meggyőzőbb benyomással a házigazda van, aki általában az ellenfelét nagyobb külömbséggel haladja meg. Azért Arsenal megkínlódott a találkozón Burnley-vel, amelyben a három pontját csak a nyolcadik percben a hosszabbításban a büntetőnek hála mentette meg.

Blues elsősorban Diego Costa és Eden Hazard teljesítményeitől függenek. A brazil és belga chelsea két legjobb gólszerzői, a házigazda egész támadása a válaikon van. Costa azonban a háttéri források szerint még mindig próbálkozik utat találni hogyan átlépni Kínába. Ez befolyásolhatná a teljesítményeit.

Arsenal elsősorban a tizenöt gólos Alexis Sanchezre támaszkodik, a gyors Theo walcottra és Giroud- Özil kettösre. A tény, hogy Gunners a második legsikeresebb csapat a gólszerzésben az egész versenyen. De Chelsea ellen rendkívül nehéz dolguk lesz, mert neki van a legjobb védelme a bajnokságon – 23 találkozóncsak 16 gólt kapott. Arsenal viszont a legjobb gólszerző csapat idegen pályákon.

A kölcsönös mérkőzés Szeptemberből Arsenal javára sugal, aki hazai pályáján 3:0 győzött. Enyhe favorit Chelsea lenne, aki a saját területén rendkívül erős – az idén csak egyszer veszített itt pontokat.

Ennek a párbajnak a kiszámíthatatlansága miatt javasoljuk a fogadást döntetlen nélkül, Chelsea javára.

A  mi tippünk: Chelsea győzelme döntetlen nélkül – a legjobb oddsok a William Hill fogadóirodánál 1,44 szorzóval.