Premier League 21. köre: Wolves – Crystal Palace, Január 02

Labdarúgás, szerda, 2019,  Január 02, Anglia, Premier League, 20:45

Egy kicsit másképen nézzük ezt a mérkőzést, mint a többit. Wolverhampton Wanderers otthon a Mulineux Stadiumon fogadják Crystal Palacet. Wolves nélkülözni fogja Jotyt, aki a versenyen már 2 gólt szerzett és 1 gólpaszt 16 párbajban. Wolves a bajnoksági táblázatban jelenleg a 7. helyen áll, 20 körben 29 pontot szereztek 8 győzelemért és 5 döntetlenért, a pontjait 7 vereségben veszítette, 23 gólt szerzett és éppen annyit kapott is. Az otthoni mérlege 4-2-3, itt a gólaránya 12:13. A legnagyobb veszély Wolves mezében Jiméneztől származik, aki 0,37 gólt teremtett minden 90 percre és 0,15 gólpaszt minden 90 percre. Ez is egy érdekes statisztikai adat. Jelenleg eddig 6 gólt szerzett és 4 gólpaszt. A csapat második legjobb gólszerzője a már említett Jota. Jiménez 90 pers alatt 3,4 alkalommal lő a kapura. A legtöbb kulcsfontosságú paszt Moutinhotól várhatunk, ez a portugál származású játékos 1 gólt szerzett 2 gólpasszal, 90 perc alatt 2,09 paszt játszik.

Drystal Palace a táblázatban a 14. helyen áll 19 ponttal , 4 pont előnyük van a 18. Burnleyre, a mérlege 5-4-11, a gólaránya 17:26. A mérlege idegenben 3-1-6, a gólaránya itt 14:17. Crystal Palace legnagyobb ereje Milivojevicben rejlik, aki minden 360 percben 1 gólt szerez, így a 20 kör után már 5 gólja van. Legtöbb lövést Meyertől várhatunk, 2 gólpasszal, aki 90 perc alatt 2,66 alkalommal lő a kapu felé, majd Zaha 2,12 alkalommal és Milivojevic 1,65 alkalommal. Kulcsfontosságú passzt Townsendtől várhatunk, aki eddig 3 gólt szerzett és 2 gólpaszt, 90 perc alatt 1,88 lövést tud teremteni. A csapat valószinűleg Benteke nélkül játszik majd. A vendégek játékban 10 gólt szerzetk, ami 59% a góljainak, és 17 gólt kaptak. Öszesen 5 büntetőt rúgtak, ebből négyet sikeresen, 4 büntetőt nekik rúgtak, ebből 3 sikeres volt. Még egy érdekesség, mindkét csapat a párbajaiban idegenben 1 ponttal többet szerzett, mint a hazai párbajaiból, Wolves otthon 14, idegenben 15-öt, Crystal Palace otthon 9 pontot és idegenben 10 pontot szerzett.

Mivel Wolves otthon játszik, úgy hiszem, hogy kihasználja ezt az előnyt és legalább is nem szenved vereséget, ezért a fogadásomat Wolves győzelmére teszem döntetlen nélkül.

A  mi tippünk: Wolves győzelme döntetlen nélkül – a legjobb oddsok a 888 fogadóirodánál 1,42