Vigyázat a fizetett fogadási tippekre! (1.rész)
A csalók minden lépésen ott állnak és várakoznak az áldozataira. Ezért is gondoltam úgy, hogy itt az ideje egy több részes sorozatban figyelmeztetni a kedves olvasót ezekről a veszélyekről. Ha valaki nézelődne egy kis plusz jövedelem pénz után, vagy otthoni munkát keres és nem idegen neki a fogadás a sportra, korábban, vagy késsőbb rátalál a fizetett fogadási szolgáltatásokra. Ezek a fogadási szolgáltatások az embernek olyan tippeket igérnek, amelyek bebiztosítanák neki a jovedelmet. Sajnos, az internet anonimitása és sokszor az ügyfelek reménytelen helyzete összejátszik a külömböző csalásokkal. Ebben a sorozatban megmutatjuk, hogy hogyan működnek a fogadási szolgáltatások. És ezekhez hozzá teszünk néhány saját tapasztalôatot is a csalókkal.
A fogadási szolgáltatás meghatározása nagyon egyszerű. Egy fizetett szolgáltatásról van szó, amely egy nap, hét, vagy hónap időhorizontjában egy előre meghatározott számú tippek kínál, amelyeket ha a fogadóirodájánal fogad, akkor hasznot kellene neki hozni.
Probléma a nyereség garantálásával
Már itt valaki megvitathatná, hogy maga a fogadási szolgáltatás ötlete rosz. Mert a nap, hét, vagy hónap időhorizontusában senki nem garantálhat senkinek jövedelmet. Egy túl rovid időszakról van szó arra, hogy meg lehessen akadályozni, vagy elkerülni a véletlenek hatását (varianciáját). Ezt a problémát néhány fogadási szolgáltató úgy old meg, hogy az ügyfelének felkínálják a pénze visszafizetését abban az esetben, hogy ha a hónap végén mínuszban végez, vagy ha nem éri el a meghatározott hasznot, például 30 egységet (unit-et). Logikusan ez legalább a fizetett tippek fedezésére lehetne elég. A tétek visszafizetése gondolata szép, az embernek gyakran képes becsukni a csáját. De a szomorú tény az, hogy a szolgáltató a balsiker esetében elnémul és a panaszaira nem reagál. Lényegében elveszíti így a pénzét, amelyet kifizetett a tippekért, de a pénzt is, amelyet a tippekre fogadott. A szolgáltató így szép pénzzel a számláján más hiszékeny ügyfelet szólít meg, vagy a rosz hírű szolgáltató esetében elnémul, hogy néhány nap múlva visszatérjen mint egy másik szolgáltató.
Az internet anonimitása óriási, így egy működő csaló számára nem probléma egy új szolgáltatást alapítani. A fogadási szolgáltatások általában facebook csoportok alapján működnek, esetleg internetes oldalak bázisán, amelyek az alap formájában két óra alatt is alapíthatók. Ez azt jelenti, hogy megnevezni konkrét neveket a csaló fogadási szolgáltatókból kontraproduktív, mert a csaló minden hónapban más fogadási szolgáltató mögé rejtőzhet. Az a probléma, hogy a jogszabályinkban nem találunk semmi támogadást ezek ellen. Míg például az Egyesült Királyságban a csaló fogadási szolgáltatók rendőrségi felügyelett vannak, és a potenciális bűnelkövetők a börtönbe vannak küldve, nálunk inkább csak ez el van nézve.